Tereny watahy

MAPA CAŁEGO REGIONU:
______________________________________________________________________

BIAŁA PLAŻA
Nazwana tak z powodu charakterystycznego, miękkiego, białego piasku. Morze zazwyczaj jest spokojne, choć czasem zdarzają się wyjątki. Woda ciepła, lecz bez szału. Można tu spotkać interesujące ryby, w tym skrzydlice. Choć te okolice zamieszkują również mięczaki, skryte w barwnych muszkach. Miejsce względnie spokojne, choć należy pamiętać, że morze nigdy nie jest przewidywalne. W najmniej spodziewanym momencie może zaskoczyć i to na wszelakie sposoby. Położona na południowym wschodzie naszych ziem.
______________________________________________________________________

WĄTPLIWA PUSTYNIA
Swą specyficzną nazwę zawdzięcza po prostu wyglądowi. Charakteryzuje się piaskiem podobnym do tego na Białej plaży, lecz wydmy z niego stworzone mieszają się z normalną ziemią. Czego skutkiem jest roślinność, choć głównie w postaci traw i twardolistnych krzewów. Ewentualnie drzewek akacjo podobnych. Położona w drodze na Białą plażę. I to właśnie z tego powodu (najprawdopodobniej), piasek w tych obu miejscach jest praktycznie identyczny. Należy się wystrzegać węży i skorpionów, które nadzwyczajnie uwielbiają to miejsce. Często zagrzebują się w piasku i niewidoczne czekają na swą ofiarę...
_____________________________________________________________________

LAS SEKRETU
Swą nazwę zasługuje "sekretowi", czyli jeziorze położonym w samym jego środku. Sam w sobie wygląda całkiem zwyczajnie, choć i tym razem pozory mylą.Wiedzie nieświadomych wędrowców do innego lasu, zdecydowanie ciekawszego. Istnieją pogłoski, że ten lasek ma jeszcze parę tajemnic... lecz jak to bywa z plotkami, z prawdą mogą mieć niewiele wspólnego. A więc załóżmy, że to najzwyczajniejszy w świecie las, skrywający jakieś tam jezioro. Ogólnie położony za Wątpliwą pustynią, lecz ciągnie się bardziej na wschód.
______________________________________________________________________

NIEZBADANE JEZIORO
Leży w Lesie sekretu. Wygląda dość specyficznie, jakby rozświetlone blaskiem nieznanego pochodzenia. Ogółem mało o nim wiadomo, przez większość mieszkańców okolicy jest zwyczajnie ignorowane. Podobno jego woda ma nadzwyczajne właściwości. Lecz tu każdy mówi co innego. Jedni powiadają, że uleczy każdą ranę. Inni przekonują, że jest pewnego rodzaju eliksirem miłości. A jeszcze inni uparcie twierdzą, że spożycie jej skutkuje obłędem. I komu wierzyć? 
______________________________________________________________________


WIDMOWA PUSZCZA
Położona na zachód od Lasu sekretu. Ot taka tajemnicza miejscówka. Krąży o niej rekordowa ilość pogłosek. Ale zacznijmy od faktów. Ów drzewostan charakteryzuje się w większości wąskimi, ciemnymi pniami. Słońce rzadko tu zagląda. Lecz rozsławiło to miejsce coś, od czego zresztą powstała jego nazwa. Często tu można spotkać duchy i zjawy wszelkiego pokroju. W dodatku, nie trzeba posiadać żadnych specjalistycznych mocy. To jakby ich las. One tu żądzą, my jesteśmy jedynie gośćmi, w dodatku zazwyczaj nieproszonymi. Więc tu należy mieć się na baczności, nigdy nie wiadomo na co trafisz... A bajeczki opowiadają zazwyczaj o duchach szukających zemsty, czy też bezpośrednio mszczących się w jakiś sposób na odwiedzających. Większość nie należy traktować poważnie, niektórzy z nudów wymyślają jakieś powiastki.

______________________________________________________________________


STYKS
Choć równie często zwany "Podróbką Styksu". Nazwa raczej podchodzi pod klimat jaki stwarza ten "pasjonujący" akwen, niż pod znaną definicję słowa "Styks". Oczywiście nie prowadzi do Hadesu, choć można czasem odnieść takie wrażenie. Jej prąd jest wręcz niedostrzegalny, choć tu pozory mylą. Dlatego jednak nazwa ma pewne odniesienie do praktyki. Ta urocza rzeczka przepływa przez Widmową puszczę, więc tylko podrasuje klimat tego równie wspaniałego miejsca. Łatwo się domyślić, jakież kreatury czają się w jego odmętach.

______________________________________________________________________

ZŁOCISTA POLANA
Rośnie tu specyficzny rodzaj traw, kwitnący na żółto (stąd oczywiście nazwa). Leży na granicy Widmowej puszczy i Lasu sekretu, choć ciągnie się jeszcze kawałek na północ. Rośnie tu parę rozłożystych drzew, w którego cieniu często pasie się zwierzyna wszelka. Dobre miejsce do polowań, w wysokiej trawie łatwo się skryć i podejść niemal na wyciągnięcie łapy od łupu. Dla odmiany to miejsce wręcz zwyczajne, aż zanadto. 

______________________________________________________________________

CZARNE JEZIORO
  Położone na dalekim zachodzie, graniczy z Widmową puszczą. Aczkolwiek tu zamienia się w las iglasty, nikt nie wie dokładnie dlaczego. Powoduje to najprawdopodobniej zmiana warunków pogodowych, choć równie dobrze to może być pozbawione racjonalnego wyjaśnienia. Dno jeziora składa się z czarnych, matowych kamieni i ciemno fioletowych glonów. Tu właśnie kończy swój bieg Styks. Specyficzne miejsce, choć jak na otoczenie to niczym nie zaskakuje. Powiadają o tajemniczym czarnym narcyzie, rosnącym tylko u brzegu tego akwenu. Wystarczy go zerwać, a zdobędzie się niezwykłą moc. Bez trudu będziesz zdobywał władzę nad ruchami innych, nad ich myślami. Lecz będziesz musiał ponieść za to srogą cenę. Już nigdy nikt go nie pokocha, a jego bliscy się od niego odwrócą. Będzie miał niepojętą władzę, lecz przypłaci to samotnością. Więc nawet jeśli ta legenda jest prawdziwa, to czy warto? 

______________________________________________________________________

STARE RUINY
Nazwa doskonale opisuje cóż to jest. Nikt nie wie jaką to funkcję miało pełnić i kto je wybudował. Leżą na samym wschodzie, w ostatnim odcinku Lasu sekretu. Rośliny już zaczęły odbierać to, co kiedyś do nich należało. Wkrótce zapewne te ruiny znikną, pod naporem lasu. Choć w sumie, nikomu to za wielkiej różnicy nie zrobi. Nieliczni mają pojęcie o istnieniu tego miejsca, a praktycznie nikt tu nie przychodzi. Rosną tu specyficzne rośliny, które z nieznanych przyczyn nigdzie innych nie znajdziesz. Dlatego większość "wtajemniczonych" to zielarze.

______________________________________________________________________

                                                   
PECHOWY WĄWÓZ
Ten elegancki wąwozik rozpoczyna się w miejscu, gdzie kończy się Las sekretu. Ciągnie się zatem od wschodu, aż po północ. Kończy się tam, gdzie zaczynają panować ośnieżone szczyty gór. Należy tu zachować ostrożność, to wymarzone miejsce na zasadzkę. Na początku pagórki tworzące ściany wąwozu są dość pochyłe i wspinaczka po nich nie stanowi żadnej trudności. Lecz im dalej, tym możliwa wspinaczka po nich jest trudniejsza. Niewielkie wzniesienia wokół zamieniają się w spiczaste góry, spoglądające na wędrowców złowrogo. A dlaczego akurat pechowy? Kiedyś tą drogą przechodziła wyprawa wojenna. Zmierzała do krainy położonej za pasmem gór, daleko na północ. Lecz nocą ktoś zaskoczył ich nagłym atakiem. Mimo dobrego wyszkolenia, przeciwnicy zabili wszystkich. Nikt nie wie jaka postać mieli zabójcy. Powiadają, że są to stworzenia niepodobne do wilków. Zabijają szybko i bezszelestnie, nim ofiara się zorientuje w swym położeniu. Kochają mordować nagle, słyszeć zamierający oddech ofiar. Podobno do dziś nawiedzają te okolice... choć jak to bywa z powiastkami, z prawdą mogą nie mieć nic wspólnego.

______________________________________________________________________

GÓRY PÓŁNOCY
Nazwa banalna, ale odnosząca się do ich położenia. To pasmo górskie ciągnie się od północnego wschodu, przez samą północ, gdzie znajduje się wylot Pechowego wąwozu, aż po zachód, gdzie od okolic Widmowego lasu i Czarnego jeziora dzieli je zaledwie Bezimienna równina. Już z daleka można dojrzeć potęgę tych bezdrzewnych szczytów, budzących niewątpliwie podziw. Może nie są zbyt ośnieżone, ale warunki tam w górze i tak są dalekie od ideałów. Wieje tam porywisty wiatr, jakby pragnący zrzucić was w przepaść. Powietrze jest lodowate, ciężko się oddycha. Jednocześnie nawet bez żadnej pomocy łatwo zakończyć tam swój żywot, wystarczy chwila nieuwagi, czy też poluzowany kamień. Podobno gdzieś wśród tych szczytów kryje się czyste zło... Ale to raczej zwyczajny wymysł, choć w naszym chorym świecie wszystko jest możliwe. Aczkolwiek w tą tezę szczerze wątpię. Ale te góry wręcz kochają zaskakiwać, więc nic mnie tu nie zdziwi. 

______________________________________________________________________

BEZIMIENNA PUSTYNIA
Pasjonująca nazwa, nieprawdaż? Podobno nikt nie wiedział jak nazwać tą pasjonującą miejscówkę, a w jakiejś oficjalnej gadce została przedstawiona jako "Bezimienną równiną" i w końcu tak zostało. Czym ona w ogóle jest? Miejscami typowa tundra, gdzie indziej wrzosowisko, a na deser step. Ciągnie się od granic Czarnego jeziora aż do Gór północy. Właśnie przed tymi drugimi zamienia się w step. A na dołączonym obrazku można nawet dojrzeć owe góry. Czasem przechodzą tędy stadka karibu, to w sumie najlepsze co tutaj można znaleźć. 
______________________________________________________________________

INNE MNIEJ CZY TEŻ BARDZIEJ WAŻNE MIEJSCA:

LAS ŚPIĄCYCH OLBRZYMÓW
Jak sama nazwa wskazuje w tym lesie śpią olbrzymy. Nie są one groźne, ani nic. Po prostu lubią pospać i pojeść. Sa miłe i kulturalne no i oczywiście pomocne. Ten las znajduje się tuż koło Gór Północnych. Można spotkać nie tylko olbrzymy, ale też i przepiękne kwiaty jaki zioła lecznicze.
______________________________________________________________________

ZWODZĄCY MOST
Nie byłabym taka pewna co do wejścia na ten most. Jeden zły ruch i możesz wpaść w przełęcz. Most ten jest najdłuższym mostem, iż ma 10 kilometrów długości. Z jednej jak i z drugiej strony mostu stoją strażnicy, aby w razie potrzeby pomóc. Oczywiście jak już wejdziesz na
 most to ktoś będzie ciebie obserwował. Zazwyczaj jest to mały ptaszek lub motylek. Most znajduje się pomiędzy Północnymi Górami, a Lasem Śpiących Olbrzymów.

______________________________________________________________________

BŁĘKITNA LAGUNA NIMF
To miejsce jest ostatnim najpiękniejszym jak i ostatnim domem nimf wodnych. Pływanie po tym nurcie na tratwie to najlepszy pomysł na jaki moglibyście wpaść. Woda jest tak błękitna i przezroczysta, że przy dobrym szczęściu natraficie na nimfę. Nie tylko na nimfę, ale też i niektóre z (uważanych, że są wymarłe) morskich zwierząt. Miejsce to znajduję się w samym środku lasu prowadzącego do Północnych Gór i Pechowego Wąwozu.

______________________________________________________________________

TYSIĄC JEDEN WODOSPADÓW
Dlaczego akurat taka nazwa? Jest to łatwe. W tym miejscu znajduje się sto jeden wodospadów jak i nie więcej. Zazwyczaj to tutaj większości zielarzy i medyków przychodzą, aby zebrać wodę do leczenia co niektórych ran, skaleczeń i innych tego typu rzeczy. Każdy wodospad kryje w sobie magiczną wodę. Z każdego innego wodospadu woda ma inne zastosowanie. Znaleźć to miejsce jest trochę trudno, ale alfa czy duszek, który was pilnuje pomoże wam.

______________________________________________________________________

SKAŁY BITEW
Każda skała która jest na tym terenie ma zapisane historię z każdej bitwy. Wojny jakie stoczyła nasza wataha są również zapisane. Nie mniej jednak historia wojen, mniejszych czy większych bitew sięga o dużo więcej lat wstecz. Przeczytać je może każdy. W tej chwili każdej skały pilnuje duszek, ale też i kilku strażników. Jeżeli będziesz potrzebować pomocy w odnalezieniu jakiejś bitwy to spytaj się duszka lub strażnika. Miejsce to znajduje się trochę dalej na wschód od Czarnego Jeziora.

______________________________________________________________________


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz