Religia & Znaki Zodiaku

Historia naszego świata zaczęła się dawno, dawno temu w odmętach nie pamięci, więc ciężko orzec jaki dokładnie był ten początek. Mówi się, iż za jego powstaniem stał Pradawny Duch, nazywany mistrzem. Stworzył on magiczny wilczy wymiar by zesłać tu swych uczniów Asterlenów. 
Były to istoty stworzone z czystej energii i obdarzone niewypowiedzianą  mocą. Tu pośród zwyczajnych istot nauczyć się mieli miłości. Odwieczny wróg dobrego ducha postanowił mu jednak przeszkodzić w wykonaniu tego planu. W wulkanie Katernion wykuł zatrute strzały chaosu i zranił magów. W wyniku tego stracili swą ogromną wiedzę, a granice między dobrem i złem zachwiały się. Zatruta krew, która wypłynęła z ich ran zatruła źródła wód wprowadzając na świat przemoc, gniew i zamęt. Krzyki rozpaczy dobiegły Luxeriona ich mistrza, który zszedł na ziemie i uzdrowił ich. Ponieważ jednak utracili jedną z mocy postanowił zmniejszyć i pozostałe ich przywileje, aby łatwiej było im nad sobą panować, a magia nie była takim ciężarem. Część z odebranych im zdolności przekazał wybranym istotom magicznym. Tak Astrelanowie zamieszkali wśród ludzi w nowej postaci podobnej im i tylko w niektórych ważnych momentach odzyskiwali swą pierwotną dzikość. Obserwując życie dwunożnych szybko zapragnęli w pełni się do nich upodobnić. Prosili wiec swego nauczyciela o dar płodności. Zasmucił się Widzący znając przyszłość lecz spełnił ich prośbę. a było ich troje:
KERUI - słoneczny władca, waleczny i nieulękły, lecz gdy ktoś się uciekał do jego pomocy troskliwy i wierny. Litościwy dla słabszych, lecz i władczy. Silny i potężny. Do dziś zwracają się do niego sprawujący władzę. Włada słońcem i wodami.
SELENA - córka księżyca. Delikatna, eteryczna tajemnicza. Ukrywająca swą delikatna duszę. Oswojona z wszelkimi przeciwnościami i przez to nadzwyczaj wytrwała. Do niej uciekają się ci którym powierzono pieczę nad magicznymi istotami. Włada księżycem i ziemią.
ZENTHIRAchodząca własną drogą, jedyna posiadająca zwierzęcą formę kota. Gwałtowna w swych uczuciach w działaniach opanowana. Nie można jej ufać. Czasami obawiająca się sama siebie. Towarzyszy udającym się w ostatnią drogę, strzeże tajemnic. Włada ogniem i podziemiem.
Szybko w nie bardzo zróżnicowanym gronie wytworzyła się para. Kerui przysiągł swą wierność Selenie i następną noc mieli spędzić razem. Nie mogła tego zdzierżyć Zephira, lecz wiedząc jak złą jest zazdrość przemogła się i nawet postanowiła znaleźć dla nich prezent. W leśnych ostępach natknęła się na niewielką skrzynkę. Dla nowo poślubionych głosił napis. Z radością zaniosła, wiec dar przyjaciołom. Wewnątrz skrytki na miękkiej, atłasowej poduszce leżał flakonik z miksturą. Przypięta do niego karteczka głosiła. "Napój płodności. Wypij, a twoje dziecko będzie najpotężniejsze." Szczęśliwi kochankowie nie mieli jednak, aż takich pragnień i dlatego podarowali eliksir kotce. Ta wypiła go i wnet pogrążyła się w czymś jakby czarny trans. Ocknęły się jej mroczne instynkty i dopiero z wielkim trudem udało się przywrócić ją rzeczywistości. Z jej wnętrzności na świat wyszedł potwór.
Wilk nie był brzydki, lecz w jego oczach czaiła się dzikość i gniew. Wiele też zmartwień przynosił swej matce wywołując wojny, zabijając i niszcząc. Nazwano go więc Blackflame. W tym czasie także Selena porodziła dwóch braci jednego nazwano Kaspian, a drugiego Nari. Pierwszy został bogiem ochrony, a drugi bogiem pokoju.

Tak wyglądał Kaspian:

A tak Nari:
Doszedłszy dojrzałego wieku wypełnili oni swoje przeznaczenie i pokonali Blacka. Jego matka nie miała im tego za złe lecz oni nie chcieli już żyć jak przodkowie nie czuli się tego godni i zdecydowani się na zawsze przybrać zwierzęcą formę. Umożliwiła im to druga potomkini Zephiry, która zrodziła się z jej związku z człowiekiem. Na imię jej było Alistra.

Do dziś czuła i cierpliwa, troszcząca o wszystko uznawana jest za patronkę pokoju rodzinnego. Zmienieni w wilki bracia szybko odkryli, iż Black był znacznie potężniejszy niż im się zdawało i stworzył sobie następców dziś zwanych krwawymi bogami. Wszyscy oni choć w postaci wilków mógł też przybierać kocią postać, lecz nigdy ludzką. Należą do nich:
HARIN - bezwzględny bóg chorób i śmierci

TAURYS - potężny bóg wojny i nienawiści

KWARK - gwałtowny bóg klęsk żywiołowych

GHOR - nieprzenikniony bóg lęku i mroku

CREWNieuchwytny bóg szaleństwa i zemsty

NIGHTMAREmściwa bogini koszmarów i odrazy.
Pośród tych potworów była jednak i ona. Przyszła na świat jako ostatnia i ojciec miał ja od początku za swój największy błąd, była jednak na tyle silna i urodziwa iż żal mu było ją zgładzić.
I tak Artemida pozostała między braćmi, zawsze jednak przychylna magicznym wilkom, choć groźna i nieustępliwa. Ona to tez w przyszłości została posłańcem bogów. Odpędzani od osad przez braci krwawi bogowie osiedlili się wreszcie na wyspie Nimartnor w tzw. lesie samobójców, gdzie składano im ofiary.
Później Selena i Kerui mieli jeszcze ośmioro potomków tak jak oni zmiennokształtnych.
Musicie wiedzieć, iż dawniej żyli oni tak jak my, no prawie. Jednak pewnego razu najpotężniejszy z bogów światła (wspomniana powyżej grupa) zakochał się w ludzkiej dziewczynie i za pomocą magii ingerował w jej los. Przyniosło to tak straszliwą katastrofę, iż bogowie postanowili odsunąć się od istot sobie podległych i więcej w ten sposób nie zmieniać ich przeznaczenia. Zamieszkali w mieście Avalonie w górach Lapidioru. Tam też przechowywany jest sekret języka królów dającego władzę rozkazywania każdej istocie.
____________________________________________________________________

Boginie & Bogowie

DIABOLINA - to bogini dusz, które umarły. Jest zupełnie tak jak Hades w mitologii Greckiej. Bogini zmarłych, podziemia, ciemności i mroku. Diabolina jest honorowa. Szanuje przysięgi i prawa moralne. Ma wielki szacunek do prawa zmarłych. Jest sędzią wszystkich umarłych przybyłych do Mrokdesu. Diabolina jest bardzo zajętą i pracowitą boginią, w odróżnieniu od innych, którzy biorą swoje obowiązki lekceważąco. Diabolina żyje w podziemiach, pojawia się czasami na powierzchni, ale jak już to w ciemnych, mrocznych ale też i ciepłych miejscach 
(np. przy wulkanie, Widmowa Puszcza)

WISE - bogini mądrości, sztuki, sprawiedliwej wojny, rzemieślników, tkactwa oraz opiekunka miast. To dumna i wyniosła bogini, wojownicza, sprytna i inteligentna. Żyje głównie w lesie. 
Spotkać ją można mało kiedy, a ja jak już ją zobaczysz to jej nie dogonisz.

AMORA - bogini miłości, piękna, kwiatów, pożądania, seksualności, przyjemności. Najbardziej urodziwa z bogiń antycznych mitów. Amora to osoba temperamentna i próżna. Jest ona także podstępna i uwodzicielska. Pomimo tych cech, jest bardzo kochająca i namiętna, walczy o wiarę w miłość, która jest absolutna i prawdziwa. Amore można spotkać, gdy ktoś
ma problemy sercowe, czy też w walentynki.

TIEMPO - jest bogiem czasu. Wie kiedy coś się stanie, stało lub jest. Wszyscy na niego uważają, ale też i cenią. Zachowuje dystans i podchodzi poważnie do każdej sytuacji. Można go czasem
spotkać, jednak jest to mało kiedy napotykane.

SUICIDE - Bóg wszystkich samobójców. Nakłania inne wilki do odebrania sobie życia. Pojawia się w snach i wywołuje koszmary. Może powodować halucynacje i nękać słabe psychicznie wilki. Żywi się ich śmiercią. Bezwzględny, uparty i krwawy bóg. Nie ma dla niego miłości lub współczucia. W koszmarach ukazuje się jako dobra istota próbująca ci pomóc, namawiając do śmierci. Jego podstępny charakter w połączeniu z aktorstwem jest wręcz mieszanką idealną.

ZUKO & ZAI - po lewej jest Zuko, zwany też jako "Noc" czy "Zmora". Należy do ciemnej strony i tego ma zamiar się trzymać, natomiast jego siostra Zai należy do jasne strony. Zwana także "Ligt" czy "Wind" Ani jeden i drugi nie nakłaniają innych do przejścia na jasną czy też ciemną stronę. Od każdego wilka zależy jak się jego droga potoczy. Spełniają jedna z największych ról, czyli utrzymywanie równowagi.

RIRE - oznacza śmiech. Nasza Bogini nie lubi gdy ktoś się smuci, nudzi czy ogólnie rzecz biorąc ma zły dzień. Każdy jej dzień zaczyna się od uśmiechu na pyszczku i stwierdza, że tak powinno być u każdego. Dzięki niej na niebie pojawiają się tęcze, a magiczne kwiaty zmieniają kolory lub pojawiają się nowe gatunki.

FLEUR - Bóg duchów, które nie trafiły jeszcze do Diaboliny. Dawny strażnik, który stał się Bogiem i to bardzo ważnym. Dzięki niemu zmniejsza się możliwość, aby jakiś duch przeją, a raczej opętał inną osobę. Zawsze ma taki sam wyraz twarzy, ale nie potrafi okazywać zbytnio współczucia,, szczęścia i innych emocji.

MIZUMI - Bogini wody i wszystkiego innego co z nią jest związane. Jej podwładnymi są nimfy i inne zwierzęta wodne. Spotkać można ją, ale nie na długo. Jak ktoś ją zobaczy, to zostanie ukarany. Surowa i uważa siebie za najważniejszą.

RAGGIO DI LUCE - zwany też jako "Promień" czy "Przynoszący światło" Nasz Bóg stara się nam oświetlać każdy dzień, ale też i przynosić zwycięstwa. Zawsze ma przy sobie laskę, którą to nikt oprócz jego nie może dotknąć. 

STAR - tkaczka i opiekunka gwiazd i gwiazd naszych dusz. Każdy z nas posiada gwiazdę a w niej zapisany los i przeznaczenie. Ale nie tylko my wilki taką gwiazdę posiadamy, każde drzewo, trawa, konik polny....i inne/inni posiadamy taką gwiazdę. Bogini Star opiekuje się nimi i stara pomagać w najtrudniejszych momentach życia.

SPOOK - pomocnik, ale zaliczany do Bogów jest jednym z pośredników dzięki któremu nasza dusza gdy zabłądzi on ją sprowadzi do prawdziwej osoby. Duchy, zmory i inne poświaty jakie może zobaczyć są pod jego całkowitą kontrolą. 

NUOVA - jest Boginią wszelkiego ognia, wojowników, walk, bitew na świecie, ale u nas ona jest ważna. Dzięki niej gdy walczymy pomiędzy innymi stadami/watahami nasze moce wzrastają, a tereny nie ulegają całkowitego zniszczeniu.

____________________________________________________________________

ZNAKI ZODIAKU:
Każdy z nas posiada znak zodiaku. W zależności od tego w jakim miesiącu się urodziliśmy, mamy też przydzielony do tego nazwę jak i znak zodiaku. U nas są trzy rodzaje znaków zodiaków. Trzy poniższe zdjęcia przedstawiają wam rodzaje znaków zodiaków na jakich możemy się opierać. Pierwszy smocze znaki zodiaku, drugi strażnicze znaki zodiaku, trzeci to natomiast reliktyczne znaki zodiaku.

**DRAGONS**
Każdy z smoków jest wyjątkowy i wyróżnia się czymś innym. [np. Sagittarius w tł. strzelec jest bardzo zwinny, potrafi dokładnie strzelać z łuku oraz sprytny] Oczywiście, każdy smok jest dla każdego z nas osobny w czymś lepszy. Przybędą one, gdy tylko 
zdobędzie się klejnot dzięki, któremu będzie można go przyzwać. 
Capricorn - 22/12 - 20/01
Aquarius - 21/01 - 19/02
Pisces - 20/02 - 20/03
Aries - 21/03 - 20/04
Taurus - 21/04 - 20/05
Gemini -21/05 - 21/06
Cancer - 22/06 - 22/07
Leo - 23/07 - 23/08
Virgo - 24/08 - 23/09
Libra - 24/09 - 23/10
Scorpio - 24/10 - 22/11
Sagittarius - 23/11 - 21/12


**SHENGUI**
Każdy z tych znaków ma swoją moc, ale to co jest w 
nich wyjątkowego to to, że gdy będziesz go potrzebował pomocy, porady...itp:.
to pojawi się przed tobą i pomorze w czym tylko będziesz chciał/chciała. Pamiętaj jednak, że 
pojawi się wybrany jeden z nich w zależności od tego
 w jakim miesiącu się urodziłeś/ urodziłaś.
Ohitsujiza - 21/03 - 20/04
 Oushiza - 21/04 - 20/05
 Jemini - 21/05 - 21/06 
Gan - 22/06 - 22/07
 Rū - 23/07 - 23/08
 Otomeza - 24/08 - 23/09 
Jūryō - 24/09 - 23/10
 Sasoriza - 10/24 - 11/22 
Iteza - 11/23 - 12/21 
Yagiza - 12/22 - 20/01 
Akueriasu - 21/01 - 19/02
 Sakana - 20/02 - 20/03


**AKEMI** 
 Te futrzaste, a zarazem urocze stworzonka, są specjalnie dla ciebie. 
W zależności od tego w jakim miesiącu, czy dniu się urodziłeś, pomogą ci. Pojawiają się
one tylko w wyznaczonym czasie [np. Gungsu Jali pojawi się w dni od 23/11 do 21/12 i żadnym innym] Ich moce polegają na czarnej i białej magii.
Mulgogi- 20/02 - 20/03
 Jemi- 21/05 - 21/06
Jeongal Jali- 24/10 - 22/11
Lu- 23/07 - 23/08
Muge- 24/09 - 23/10
Cheonyeo- 24/08 - 23/09
Yangjali- 21/03 - 20/04
Hwangso Jali- 21.04 - 20/05
Mulbyeong Jali- 21/01 - 19/02
Gungsu Jali- 23/11 - 21/12
Am- 22/06 - 22/07
Yeomso Jali- 22/12 - 20/01

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz