środa, 26 października 2016

Od Max'a

Był wczesny ranek a ja postanowiłem wyjść z jaskini na świeże powietrze. Tej nocy w ogóle nie spałem. Będę musiał się przyzwyczaić do spania w jaski, wcześniej sypiałem pod gwiazdami. Usiadłem przed jaskinią. Wydawało mi się że będę sam, ale nie. Od samego rana na nogach jest mniejsza połowa watahy. Wilki wychodziły na ranne polowania w grupach, parach bądź same. Niektóre zostawały i ogarniały mniejsze sprawy, reszta jeszcze spała.      
-Jak tam ? Wszystko w początku?- zagarnęła do mnie Lily. Jak na alfę była bardzo miła. Trochę mnie to zdziwiło. Myślałem, że będzie dość poważna.
-Yyyy..... tak... tylko mało spałem.....-moja odpowiedz chyba jej nie zadowoliła. Spojrzała na mnie zaciekawiona jeszcze bardziej, ale jej wzrok opadł. Chyba wiedziała, że ze mnie nic  już nie wykrztusi. Siedzieliśmy dobrą minute w ciszy. Trochę nie mogłem znieść jej obecności. Widać było że chciała czegoś się dowiedzieć o mnie. Musiałem to przerwać.                                            
-Wiesz... ja.. muszę zwiedzić okolice...więc musisz mi wybaczyć, że cię teraz opuszczę.- wykrztusiłem wreszcie jakąś wymówkę. Alfa od razu się zerwała. -Przy dzieje ci kogoś, oprowadzi cię.                                                                                                  
-Nie ma takiej potrzeby. Wole sam pozwiedzać...- trochę ją chyba zaszokowało. Odwróciłem się i powoli zacząłem iść w stronę lasu. Kątem oka dostrzegłem jej zdziwienie i brak zrozumienia.
Zacząłem zwiedzanie okolic. Las wydawał się bardzo tajemniczy. Nagle poczułem czyjś wzrok na moim futrze. Od razu wszyłem z tego miejsca. Moim oczom ukazała się śliczna polana, wyglądała jak pokryta złotem a do tego z dużą ilością zwierzyny. Widać było wilki, które polowały. Wszedłem w wysoką trawę. Szedłem powoli żeby nie spłoszyć zwierząt. Nagle coś zaczęło się do mnie zbliżać. Stanąłem i słuchałem. Nagle z moje prawego boku wyskoczyła na mnie wilczyca. Przewróciła mnie na trawę.   -Witam śliczną waderę. Chyba mnie nie zjesz co ? ;D

[Jakaś śliczna łowczyni ;D]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz